بارگذاری...

وبلاگ زمین ویلا

در شمال آپارتمان بخریم یا ویلا کدام بهتر است؟

در شمال آپارتمان بخریم یا ویلا کدام بهتر است؟

ویلا یا آپارتمان کدامیک؟

برای خرید خانه ممکن است این سوال پیش بیاید که ویلا یا آپارتمان کدامیک بهتر است؟ یک موضوع پذیرفته شده برای خرید خانه، انتخاب ملک در یک مکان مناسب است. انتخاب مکان بهتر باعث می شود سرمایه گذاری شما ارزش خود را حفظ کند. در حالی که برخی ها خرید آپارتمان را و برخی دیگر خانه های مستقل و ویلایی را ترجیح می دهند، معمولا در حوزه ی املاک با توجه به نرخ بالای خرید و فروش آپارتمان در شهرها و همچنین وجود گزینه های بسیار متعدد، بیشتر خریداران خانه وادار می شوند که آپارتمان را به عنوان گزینه مورد نظر خود انتخاب کنند. آپارتمان ها کمی ارزانتر از املاک مستقل می‌باشند، که می توانند به صورت ویلا یا یک ملک باشند.

 

امکانات خانه ویلایی یا آپارتمان

اگر انتخاب شما خرید خانه ویلایی باشد داشتن تمامی امکانات رفاهی با هزینه های فراوانی همراه می شود. در حالی که یک آپارتمان دارای ارزش های اضافی مانند امنیت، پشتیبان گیری، سیستم های تاسیساتی مشترک و مکانیزم ایمنی در برابر آتش است، یک ملک مستقل برای داشتن این خدمات نیاز به تلاش, وقت و هزینه های اضافی دارد. تخمین زده می‌شود که شخص باید 5 تا 7 درصد از کل ارزش املاک را برای این امکانات در رابطه با یک خانه ویلایی هزینه کند. این هزینه شامل یک سیستم کامل تاسیساتی مجزا، سیستم برق اضطراری برای مواقع قطعی برق به خصوص در زمان سرما که باعث خاموش شدن موتورخانه و در نتیجه یخ زدگی و ترکیدگی لوله ها نشود، رسیدگی هفتگی و یا دوره ای تیم سرویس نگهداری، وجود سیستم های امنیتی ضد سرقت و یا وجود سرایداری یا نگهبانی است.

امکانات خانه ویلایی یا آپارتمان
امکانات خانه ویلایی یا آپارتمان

همچنین امنیت یک ضرورت است که تامین آن با توجه به شرایط جامعه بسیار سخت می‌باشد. البته با هزینه‌های کمتر می توان در مجتمع های بزرگ و لوکس از خدمات به مراتب بهتر با دردسر کمتر و هزینه های کمتر از قبیل: سرایداری 24 ساعته، لابی من یا نگهبانی 24 ساعته، تیم سرویس نگهداری تمام وقت، باغبان، مشاعاتی شامل فضای سبز، سالن اجتماعات، سالن ورزش، استخر و سونا، خشک شویی و… مدیریت ساختمان که به امور جاری ساختمان از قبیل تعمیر و نگهداری مشاعات، پرداخت ها و رسیدگی انشعابات و بسیاری از امور دیگر استفاده نمود.

 

جوانب زندگی در آپارتمان

بزرگترین مشکل در خرید آپارتمان این است که، اغلب اوقات، آپارتمان خریداری شده به میزان قابل توجهی کوچکتر از خانه است. اما این نباید یک عقب نشینی باشد. یاد بگیرید چگونه بیشتر از فضای مفید خود استفاده کنید. یافتن راه هایی برای صرفه جویی در فضای اتاق ها با مبلمان و نحوه نقاشی دیوار ها و رنگ بندی آن می تواند فضای شما را دلنشین تر کند. اما متراژ آپارتمان در مقایسه با محل انتخابی، عامل کم اهمیتی است. اگر شما می خواهید در یک آپارتمان زندگی کنید، محلی بهتر نسبت به کسانی که خرید خانه را ترجیح می دهند پیدا خواهید کرد. بنابراین زمان را از دست ندهید و مکان بسیار خوب و شایسته خود را انتخاب کنید، در یک آپارتمان، شما توسط همسایگان احاطه شده و ممکن است رفتار همه آنها دوستانه نباشد.

جوانب زندگی در آپارتمان
جوانب زندگی در آپارتمان

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی کنید رابطه خوبی با همسایگان خود داشته باشید. شما به آنها احترام می گذارید و به شما احترام می گذارند. دوستداران حیوانات خانگی در آپارتمان سخت می توانند زندگی کنند. اگر شما یک سگ را می خواهید در آپارتمان نگه دارید، در چنین محیطی سخت می توانید زندگی کنید. بنابر این شما هستید که باید همسایگان خود را درک کنید و تعیین کنید که آپارتمان بخریم یا خانه؟

 

ملک در دست ساخت

در صورتی که شما بخواهید ملکی که خود قصد ساخت ویلا در آن دارید را خریداری کنید. چالش هایی وجود دارد. با این حال، هنگام سرمایه گذاری در یک پروژه آپارتمانی، مشکلات به شدت کاهش می یابد. در صورتی که قصد خرید یک قطعه زمین را داشته باشید و سپس ملک خانه را بر روی آن بنا کنید، ساخت یک ملک طولانی، دست و پا گیر و خسته کننده خواهد بود. با این حال، در اینجا شما می توانید مزیت ساخت ملک را در مدت زمان مشخصی داشته باشید.

خانه ویلایی یا آپارتمان
خانه ویلایی یا آپارتمان

در مقایسه، در یک پروژه آپارتمانی، شما مورد تخفیف سازنده قرار خواهید گرفت بحران نقدی، سناریوی اقتصادی ضعیف، افزایش هزینه مواد اولیه و نیروی کار و فروش ضعیف گاهی به درآمد توسعه خریدارانی که به قصد ساخت و سرمایه گذاری به خرید ملک ویلایی میپردازند ضربه می زند و منجر به تاخیر در ساخت و ساز می شود. در نظر داشته باشید همیشه هزینه ساخت یک متر مربع ساختمان ویلایی بسیار بیشتر از ساخت آپارتمان خواهد شد به خاطر اینکه هزینه ها در آپارتمان سازی سر شکن خواهد شد همچنین در صورت ساخت آپارتمان توسط سازندگان حرفه ای باز هم به دلایل متعدد شاهد کاهش هزینه ها خواهیم بود.

 

هزینه تعمیر و نگهداری

کار شما به اینجا ختم نمی شود. پس از شروع زندگی در خانه خود، ملک به تعمیر و نگهداری، نظافت, ساخت و ساز و تعمیر نیاز دارد. با این حال مشاهده شده است که هزینه نگهداری یک خانه مستقل بیش از آن است که برای یک آپارتمان مورد نیاز باشد، زیرا این نگهداری توسط مدیریت یا هیئت مدیره در یک مجتمع آپارتمانی انجام می شود. به دلیل منابع موجود در مجتمع مسکونی، هزینه خدمات به طرز چشمگیری کاهش می یابد. این سرویس ها نسبت به آنچه که در یک ملک مستقل مانند یک خانه ی ییلاقی و یا حتی یک ملک شخصی داخل کلانشهرها هم لازم است، زمان و هزینه کمتری دارند.

 

فروش آپارتمان یا ویلا کدامیک راحت تر است؟

در بین تمام طبقات مختلف مردم از لحاظ سطح مالی، معمولا قشر مرفه جامعه تصمیم به خرید ملک ویلایی می گیرند که در این بین بسیاری از آنها با توجه به مقوله ی امنیت، امکانات بیشتر حفظ سرمایه وسرمایه گذاری در موارد متعدد به پروژه های لوکس آپارتمانی به خصوص پنت هوس ها و آپارتمان هایی با متراژ بالا روی آورده اند و در صورت علاقه به داشتن شرایط زندگی در منزل ویلایی اقدام به خرید ملک در شهرک های ویلایی در اطراف کلان‌شهرهایی مثل تهران و یا شمال کشور می کنند.

فروش آپارتمان یا ویلا
فروش آپارتمان یا ویلا

تخمین های متعدد آماری حاکی از آن است که اکنون آپارتمان ها تقاضای بیشتری دارند. حتی شهرهای کوچکتر نیز شاهد چنین تحولاتی هستند. هم اکنون سازندگان پروژه های آپارتمانی نوآوری هایی در زمینه معماری آمیخته با تکنولوژی و ارائه خدمات رفاهی با ترکیبی از تحولات روز جامعه به خریداران ارائه می‌کنند. اگر تصمیم دارید ملک خود را در مرحله بعدی بفروشید، فروش آپارتمان راحت تر خواهد بود. در داخل آپارتمان ها ، آپارتمان های دارای امکانات خاص بیشترین تقاضا را دارند. از این رو اگر تصمیم به خرید خانه دارید، این پارامترها را حتما در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.